erzetka rss
Login:
Hasło:

wizytówkiSerwis imprezowy
z miasta rzeszowa.
Słowa kluczowe: Lokalizacja:
(firma, branża, produkt, usługa)(miejscowość, województwo)
erz.plJesteś tutaj: Sposoby na kaca ;)
Wyszukaj firmę

Kontakt

Wyszukaj firmę
Wyszukaj firmę

Aktualności

Sposoby na kaca ;)

Klin klinem Jednym z najpopularniejszych sposobów jest znany chyba wszystkim klin, czyli poranna dawka alkoholu...

więcej

Ciekawostki : Jak radzą sobie z kacem na świecie? ;)

Sposoby regionalne - na kaca Kac w kraju Kwitnącej Wiśni nosi wdzięczną nazwę futsuka yoi, co oznacza "ból głowy po ostrym piciu". Nic dodać nic ująć. Japończycy byli zawsze bardzo praktyczni. Potomkowie samurajów, by zwalczyć futsuka yoi...

więcej
Wyszukaj firmę
Klin klinem Jednym z najpopularniejszych sposobów jest znany chyba wszystkim klin, czyli poranna dawka alkoholu...
Inne sposoby - Na kaca

Klin klinem

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest znany chyba wszystkim klin, czyli poranna dawka alkoholu. Osobiście nikomu tej metody nie polecam, ale wiele osób twierdzi, że jest to jedyny pewny sposób. Problemem może być to, że w końcu trzeba będzie skończyć z klinowaniem, bo w ten sposób można dojechać do następnego sylwestra, a wtedy człowieka dopada kac, który jest iloczynem wszystkich kaców, których się uniknęło.

Śniadanko

Równie starą, ale o wiele zdrowszą metodą jest śniadanie złożone z kefiru i czerstwej bułki, które zabijają pragnienie i zmniejszają żołądkowe sensacje. Innym rodzajem "kacowego śniadania" jest posiłek składający się z gorzkiej herbaty, grzanki z jasnego pieczywa, jajka na miękko i twarożku. Jednak osoba, która potrafi przygotować tak skomplikowany posiłek, chyba nie jest w aż tak wielkiej potrzebie i spokojnie mogłaby go sobie darować.

Nie ma to jak kawka

Do najpopularniejszych "lekarstw" w płynie należy oczywiście czarna kawa, ale niestety kawa tak jak i alkohol jest moczopędna, co powoduje, że pragnienie odczuwane rano się powiększa. Dobrym uzupełnieniem kawy są wszelkiego rodzaju soki owocowe, a najlepszym będzie napój sporządzony z soku wyciśniętego z cytryny lub pomarańczy zmiksowanego z pszczelim miodem. Taki zestaw pomaga zwalczyć ospałość i jednocześnie dostarczy witamin. Niektórzy stosują również egzotyczny napój, w którego skład wchodzi jajko, 1 łyżka cukru, 3 łyżki śmietany, gałka muszkatołowa i 4 łyżki alkoholu. Żółtko, śmietanę, tartą gałkę, cukier i połowę alkoholu należy zmiksować i odstawić na pół godziny, następnie dodać resztę alkoholu i pianę ubitą z białka. Wadą napoju jest to, że również wymaga wykonania wielu skomplikowanych czynności przy okazji których powstają dźwięki mogące doprowadzić nawet do śmierci "chorej" osoby, tak, że najlepiej poprosić o przygotowanie tego nektaru kogoś cieszącego się lepszym zdrowiem.

Studencki

Wielu studentów zamieszkujących akademiki twierdzi, że najlepszym lekarstwem na kaca jest piwo, które stało otwarte przez całą noc. Jest to jednak wątpliwa metoda. Osoby, które mają dostęp do czystego tlenu uważają, że nie ma nic lepszego niż kilka łyków świeżego tlenu prosto z butli.

I oczywiście chemia

Oprócz tzw. sposobów domowych można do zwalczania kaca zastosować również środki wynalezione przez naukowców. Należą do nich różne rodzaje tabletek typu Alka-Seltzer, Aspiryna czy inne o podobnym działaniu. Na koniec chciałbym wspomnieć o sposobie, który może pomóc, gdy na przykład po upojnej nocy trzeba iść do pracy, a szef obdarzony bardzo czułym nosem i kamiennym sercem albo co gorsza jest abstynentem i nienawidzi osób pijących. Otóż, aby pozbyć się charakterystycznej woni z ust, trzeba rzuć wysuszony listek laurowy aż zrobi się miękki. Podobno daje to rewelacyjne efekty.
sproszkowanego koralu, ale tylko wówczas, gdy zabraknie flaczków.

Źródło: www.winka.net